ZYRTARE: Rikonfirmohet vendimi shokues i UEFA-s për Skënderbeun – ORAinfo Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
13 °C

ZYRTARE: Rikonfirmohet vendimi shokues i UEFA-s për Skënderbeun

17:36 | 14 Qershor 2018

Sapo është bërë zyrtar vendimi i CAS të Lozanës rreth Skënderbeut për pezullimin e vendimit të UEFA-s për dënimin 10-vjeçar të skuadrës korçare.

CAS ka vendosur të lërë në fuqi vendimin e UEFA-s duke përjashtuar kësisoj klubin korçar nga ky edicion i UEFA Champions League.

Po ashtu Skënderbeu do të paguaj edhe gjobën prej 1 milion euro.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!