Inzaghi shokon Milanin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Inzaghi shokon Milanin

21:59 | 03 Mars 2019

Menaxheri i Lazios, Simone Inzaghi beson se dy ndeshjet e fundit të klubit kanë vërtetuar se biancocelesti është më i mirë sesa AC Milan dhe Roma.

Derby della Capitale pa Lazio kapur një fitore masive dhe vendimtare 3-0 ndaj giallorossi dhe fitorja i ndihmoi ata të ishin në nivel në pikë me rivalët .

Golat nga Felipe Caicedo, Ciro Immobile dhe Danilo Cataldi e panë Lazion fitues përcjell ORAinfo.

Pas lojës, Inzaghi po bisedonte rreth lojës dhe ai tha: “Ne kemi treguar në këto dy ndeshjet e fundit se ne kemi qenë superior ndaj Milanit dhe Romës.

“Ne kemi merituar të fitojmë, kemi humbur pikë sepse muajin e kaluar kemi pasur 11 lëndime mes Genoas dhe Seviljes”, ka thënë Inzahgi./ORAinfo/

Komento: